Idole

środa, 18 lutego 2009

Belgijski futbol się rozwija. Nowe pokolenie dorasta, by niedługo przypomnieć czasy gry Enzo Scifo i Marc'a Wilmots'a. W ciągu kilku następnych lat tacy piłkarze jak Steven Defour, Axel Witsel, Eden Hazard czy Moussa Dembele staną się równie rozpoznawalni jak Marouane Fellaini.

Kolejnym nazwiskiem, które konieczne dodać trzeba do tej listy jest 23-letni belgijski bramkarz Logan Bailly, który w styczniowym okienku transferowym przeszedł z swojego macierzystego klubu Genk do jednego z najsłabszych klubów Bundesligi Borussi Monchengladbach.

Świat usłyszał o Bailly'm podczas Olimpiady w Pekinie, kiedy to reprezentacja Belgii niespodziewanie dotarła aż do półfinałów. Logan zaliczył wtedy wiele świetnych występów. O tym, że nie był to przypadek Bailly udowodnił w swoich pierwszych meczach w Borussi. Jeśli dalej będzie się tak rozwijał, to zapewne nie minie wiele czasu, nim zainteresują się nim największe klubu Europy.

Bailly często jest określany jako szpaner(patrz fotka niżej). Jego zachowanie często jest określane jako nieprofesjonalne. Logan wielokrotnie był przyłapywany na tym, że pije za dużo i jeździ za szybko.

Belgijski bramkarz posiada znakomity refleks, potrafi ustawić się do piłki, gra w powietrzu niesprawia mu najmniejszych problemów a jego chwytu niepowstydziłby się najlepszy koszykarz NBA.

Umiejętności te Logan zaprezentował w wyjazdowym meczu Borussi przeciwko Werderowi Brema, kiedy to dzięki jego znakomitej dyspozycji mecz zakończył się wynikiem 1-1. Magazyn Kicker wystawił mu za to spotkanie notę "1"(klasa światowa).

16:39, matisitnik , Idole
Link Dodaj komentarz »
sobota, 20 września 2008

Nie musiałem długo czekać na polską wersję Paul'a Potts'a, bowiem w drugim odcinku polskiej edycji "Mam Talent" pojawiła się Ewa Lewandowska. Na pierwszy rzut oka normalna kobieta, jednak Ewa jest niewidoma od 9 roku życia. Dlatego też porusza się wraz ze swoim psem przewodnikiem. Co oczywiście nie umknęło uwadze Kuby Wojewódzkiego, który zapytał się czy: "ten pies ma być główną częścią przedstawienia". Piosenkarka szybko uciszyła Kubusia następującymi słowami: "tak jakby przestało mi się widzieć". Kubuś zamilkł, wszyscy zamilki, bowiem występ Ewy był niesamowity. Sam nie mogłem powstrzymać łez wzruszenia. To było po prostu piękne!

Ewa z całą pewnością ma talent, ogromny talent. Życie nigdy jej nie oszczędzało, kiedy miała 9 lat zaczęła tracić wzrok: "Miałam wtedy 9 lat i niespecjalnie sie tym przejęłam. Była przecież mama i był Tato. Dziś wiem, że dla nich ta diagnoza lekarska to był szok, z którego nigdy się nie wyzwolili. Ale tez nigdy nie pozwolili, abym przez chorobę czuła się gorsza od innych dzieci. Miałam normale, szczęśliwe dzieciństwo.Dzieciństwo skończyło się, gdy miał szesnaście lat. Wtedy umarł Tato. Od tego dnia Ewa wie, że będzie jej w życiu znacznie trudniej niż innym".

I niech mi ktoś teraz powie, że ma w życiu ciężko.

Ewa Lewandowska śpiewa kolędę:


Ewa Lewandowska-"Habanera"


Oficjalna strona Ewy: http://www.ewalewandowska.pl

22:28, matisitnik , Idole
Link Dodaj komentarz »
środa, 02 lipca 2008
Elton John spędza wolny czas w bardzo aktywny sposób-gra w tenisa. Na zdjęciach wygląda to dosyć nieporadnie. Ale co z tego? Liczy się sport i dobra zabawa! W jego przypadku oczywiście(patrz reprezentacja Polski na Euro).


Wciąż mam w pamięci jego piosenkę do "Króla Lwa"-czasy dzieciństwa.

Dzięki Elton!
16:00, matisitnik , Idole
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 czerwca 2008

Kwalifikacje do Mistrzostw Europy 2008. Mecz Portugalia-Polska z komentarzem niestrudzonego Tomasza Zimocha!

23:01, matisitnik , Idole
Link Dodaj komentarz »

Moim sposobem na komentatorów Polsatu jest Polskie Radio a dokładniej Tomasz Zimoch i jego komentarz. Wystarczy włączyć radio, wyłączyć głos w telewizorze i otrzymujemy znakomity efekt.

Szwajcaria-Czechy(część I)


część II


Holandia-Włochy(część I)


część II-niestety póki co nie istnieje... ;)

część III


A na koniec klasyk czyli mecz Widzew-Broendby z komentarzem Tomasza Zimocha
01:17, matisitnik , Idole
Link Komentarze (5) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi